About us

Who we are

We are a mid-size construction company with more than 13 years’ experience. We have completed a large number of diverse construction and renovation projects, from small and simple to large and complex. We like to face challenges and keep pace with modern technologies, aiming for perfection. We value every client and the trust they put in us, be it about a small family house or a large commercial project. Our priorities are top quality work, professionalism, and happy clients. 

REFERENCES

We consider satisfied clients and projects completed in the agreed time and in above-standard quality to be an important indicator of success. Here are a few awards we have achieved and we can proudly present them as examples of satisfied and successfully completed projects.

pěkné bydlení

S řešením interiéru nejvíce pomohl designer Jan Vondrouš z místní truhlárny Formic. Nejenže navrhl a nechal vyrobit vestavěný nábytek, skříně či police, ale pomohl i s výběrem svítidel či židlí, dokonce navrhl i barevné řešení a vybral obraz na čelní místo ve štítu.
„Nedovedli jsme si představit vínovou barvu na stěně či skříňkách, ale teď jsme velmi spokojení,“ vzpomínají majitelé. Pochvalují si i preciznost jeho práce i kolegů a výtečné nápady – jako například dlouhý truhlík na květiny na zábradlí galerie i s podsvícením
, nebo masivní rám zrcadla ze zbytku materiálu na police.

https://www.peknebydleni.cz/dum-zasazeny-do-zahrady/

stavba roku

Rodinný dům v Radimovicích 

Ocenění

Cena za mimořádné řešení v oblasti energetiky rodinného domu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2019.

„Dům je na velmi vysoké technologické úrovni: je zde využita rekuperace s vlastním tepelným čerpadlem s reverzním chodem. Vytápění je zajištěno druhotným tepelným čerpadlem, na domě jsou solární panely, které dobíjejí baterie, a to včetně možnosti nabíjení elektroauta. Celý dům je řízený systémem inteligentní domácnosti“.

„Interiér je opakem vnějšku, tedy je zde využita kombinace bílých barev, stěrek a obkladů stěn s laminátovými deskami v dřevodekoru. V koupelnách jsou chromové doplňky. Kombinace měkkých tónů od bílé, přes dřevodekory až po tištěnou velkoplošnou grafiku na skle dávají interiéru kompaktní a přívětivý výraz“.

http://www.stavbaroku.cz/printDetail.do?Dispatch=ShowDetail&siid=1824&coid=89

MŮJ DŮM

Tento krásný dům v Říčanech je výsledkem společné práce architekta Pavla Šmelhause s majiteli a stavební firmou Formic construction s.r.o. Je to dům se dvěma plnohodnotnými podlažími a šikmou střechou na jednoduchém obdélníkovém půdorysu. K přízemí ze severu přiléhá dvojgaráž s prostorným skladem. Z jihu vystupuje část obývacího pokoje s jídelním stolem, vstupem do zahrady a navazující zastřešenou terasou. Zatímco hlavní, dvoupatrová část budovy je obložena režnými cihlami, přízemní křídla mají kontrastní světle omítanou fasádu. Při pohledu zvenku dominuje dvojpodlažní cihlová část a rozšířené přízemí opticky nenarušuje kompoziční schéma domu. 

OUR PARTNERS

We are open and happy to establish new partnerships and cooperation. 

Architects
 
Ateliér Kunc architects
 
Ateliér Šesták
 
 
Development
 
SAFICHEM GROUP
 
Real estate
 
RE/MAX Alfa
 
 

Certificate

Formic Construction s.r.o. holds the following certificates and deeds:

Contact us

    captcha